De mooiste e-scooter routes door Tholen en Zeeland

Tholen is een van de mooiste plekken in Zeeland om op een e-scooter te verkennen. De rustige dijken, het open polderlandschap en de nabijheid van de Oosterschelde maken het perfect voor een ontspannen tour. Wij hebben de drie mooiste routes voor je uitgestippeld.

Route 1: Rondje Tholen (25 km, 2-3 uur)

Moeilijkheid: Makkelijk | Ideaal voor: Halve dag huurders

Deze route neemt je mee langs de mooiste plekjes van het eiland Tholen:

Tholen → Scherpenisse → Sint-Maartensdijk → Stavenisse → Sint-Annaland → Tholen

Rijd over stille polderwegen, langs bloeiende boomgaarden en over eeuwenoude dijken. In Sint-Maartensdijk kun je stoppen bij de historische kerk en een terrasje pakken. Stavenisse biedt een prachtig uitzicht over het water. En in Sint-Annaland vind je een gezellige haven.

Tip: Stop onderweg bij een lokale streekproductenwinkel voor Zeeuwse bolussen en verse jam.

Route 2: Over de Oesterdam (20 km, 2 uur)

Moeilijkheid: Makkelijk | Ideaal voor: Fotografie & natuur

Tholen → Oesterdam → Bergse Diepsluis → terug

De Oesterdam is met 10,5 kilometer de langste dam van de Deltawerken — en een van de meest indrukwekkende. Rijd over de dam met aan beide zijden de Oosterschelde en het Markiezaatsmeer. Het uitzicht is spectaculair, vooral bij zonsondergang.

Bij de Bergse Diepsluis kun je stoppen om de sluizen te bekijken en te genieten van het uitzicht. Op warme dagen is het strand hier een perfecte plek voor een pauze.

Tip: Neem je camera mee — de Oesterdam is een van de fotogeniekste plekken van Zeeland.

Route 3: Verdronken Land & Natuur (30 km, 3 uur)

Moeilijkheid: Gemiddeld | Ideaal voor: Avontuurlijke hele dag huurders

Tholen → Oesterdam → Haven Rattekaai → Verdronken Land van Zuid-Beveland → Slikken van de Heen → Tholen

Dit is onze meest avontuurlijke route. Je combineert de imposante Oesterdam met twee bijzondere natuurgebieden:

  • Verdronken Land van Zuid-Beveland: In 1530 verdwenen achttien dorpen in de golven tijdens de Sint-Felixvloed. Bij laag water zijn nog fundamenten zichtbaar — een mysterieuze en ontroerende plek.
  • Slikken van de Heen: Hier lopen wilde konikpaarden en wisenten (Europese bizons) vrij rond. Een uniek natuurgebied dat je nergens anders in Nederland vindt.

Tip: Plan deze route als hele dag (6 uur) zodat je genoeg tijd hebt om te stoppen en te genieten.

Zelf een e-scooter huren?

Reserveer nu jouw e-scooter bij Ecruiser in Tholen en beleef een onvergetelijke dag in Zeeland!

Reserveer Nu →

Praktische informatie

Alle routes vertrekken vanuit de Ecruiser showroom aan de Slabbecoornweg 36a in Tholen. Je krijgt voor vertrek een korte instructie en route-tips van ons team. Bekijk onze e-scooters of reserveer direct.

Terug naar blog